Kabum

O nas

Zapraszamy do przeczytania artykułu o nas 
w czasopiśmie "Branża Dziecięca" a redaktorom 
dziękuję za zaproszenie
 <link>

Sklep internetowy Kabum! – znaczy „idzie nowe!”                                  

Jestem mamą dwóch córeczek, dzięki którym odkryłam to, co naprawdę chcę robić w życiu. Czas spędzony w domu pozwolił mi lepiej poznać moje dzieci, ale też zgłębiać tajniki nowych koncepcji wychowawczych i teorii pedagogicznych. Dość szybko zorientowałam się, jak bardzo ograniczony wybór mają rodzice, którzy szukają czegoś nie-plastikowego, nie-różowego, nie-grającego. Jednym słowem – czegoś innego. Tak powstał Kabum – sklep z zabawkami, który promuje niestandardowe metody wychowawcze m.in. docenianej na całym świecie Marii Montessori.

Wszystkie dzieci rodzą się nastawione na własny rozwój i na osiągnięcie niezależności - to są główne prawdy, które Maria Montessori chciała przekazać rodzicom. Pragnęła jak najdłużej zachować w dziecku wrodzony zachwyt i zainteresowanie nauką. Sposobem Marii Montessori na osiągniecie tego celu jest szanowanie indywidualnego rozwoju dziecka. Odpowiednie dla dziecka otoczenie może sprawić, że samo zainteresuje się daną pomocą edukacyjną w najbardziej optymalnym dla siebie momencie. Dlatego powinno móc po nią sięgać, kiedy akurat je to zaciekawi, a nie kiedy nauczyciel wyciągnie odpowiednią pomoc z szuflady. Mózg najszybciej i najlepiej uczy się rzeczy, które dotyczą nas bezpośrednio - w tym przypadku, kiedy zaciekawienie wypływa od dziecka, a nie od nauczyciela.

Kabum to przede wszystkim:

  • Zabawki do terapii integracji sensorycznej – służą do ćwiczenia i stymulowania zmysłów (dotyku, wzroku, równowagi, węchu) u dzieci chorych oraz u dzieci, które wymagają wsparcia w rozwoju. Większość zabawek jest sprowadzana z Wielkiej Brytanii. Są to pomoce w części niedostępne na rynku polskim. Chcieliśmy w ten sposób udostępnić chorym dzieciom i tym z potrzebami rozwojowymi zabawki, z których korzysta się przy pracy w innych krajach.
  • Zabawki drewniane – Są przeznaczone dla wszystkich dzieci. Zabawki z tego działu są sprowadzane z Niemiec oraz kupowane od polskich dystrybutorów i producentów.
  • Zabawki inspirowane metodą Marii Montessori – m.in. zabawki, wspierające samodzielność dziecka i poszerzające wiedzę m.in. matematyczną czy przyrodniczą. W naszej ofercie znajdziecie nie tylko pomoce dla przedszkolaków, ale również dla mniejszych dzieci.
  • Zabawki „zrób to sam” - W tym dziale znajdziecie garść inspiracji i pomysłów na to, w jaki sposób można spędzać czas z dzieckiem samodzielnie robiąc zabawki czy bawiąc się przedmiotami, które zazwyczaj nie kojarzą się z zabawą, np. wykorzystując kolorowy piasek do dekoracji florystycznych, lustra pleksi czy barwniki spożywcze.

Wiele naszych produktów oprócz dokładnego opisu, ma również dołączone filmy (zobacz video) zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Mam nadzieję, że dzięki Kabum odkryjecie, że można inaczej.

Pragnę podziękować moim przyjaciołom i rodzinie, którzy bezinteresownie pomogli mi w zrealizowaniu tego projektu.

Chciałam przede wszystkim podziękować:

  • Mojemu mężowi, który ze swoim stoickim spokojem czuwa nad powodzeniem mojego planu oraz mojej rodzinie za wsparcie i zaangażowanie.
  • Jankowi, który od początku wierzył w powodzenie mojego pomysłu, dzięki jego wsparciu w ubieganiu się o dotację jestem tutaj. Janku od początku mówiłeś, że się uda! Dziękuję.
  • Mojej graficzce, która cierpliwie wysłuchiwała moich pomysłów i pomagała mi je realizować - to dzięki niej mam piękne logo i stronę.
  •  Adamowi i Łukaszowi za bezcenne konsultacje i pomoc w „szlifowaniu” strony.

Na końcu pragnę szczególnie podziękować mojej przyjaciółce Julii, która włączyła się w realizację mojego pomysłu, pomaga mi na co dzień w prowadzeniu firmy i podtrzymuje na duchu w trudniejszych momentach. Julu, dziękuję!

Dziękuję moim przyjaciołom oraz wszystkim osobom, które współtworzyły i współtworzą sklep Kabum.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy!

Katarzyna Gan

Kabum - zabawki z pomysłem

(zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/KabumZabawki )

 

Informacje dotyczące realizacji zamówienia:

1. koszt przesyłki:

- Kurier DHL: 15zł (przelew, pay-u) lub za pobraniem: 19zł

- Poczta Polska - Kurier Pocztex - 13,50 zł  lub za pobraniem: 17zł

Możliwy jest również odbiór osobisty w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie po uprzednim kontakcie - płatność gotówką lub kartą.

2. płatności:

- poprzez system PayU

- przelew tradycyjny

- za pobraniem

- gotówką lub kartą przy odbiorze osobistym

3. W zdecydowanej większości przypadków paczkę wysyłamy w ciągu 48h od otrzymania płatności.

4. Do paczki dołączamy paragony lub faktury imienne, na życzenie także fakturę VAT.

5. Instytucje zapraszamy na naszą platformę dla instytucji https://www.kabum.pl/instytucje