O nas i nasi klienci

Sklep internetowy Kabum! – znaczy „idzie nowe!”                                  

Jestem mamą trzech córeczek, dzięki którym odkryłam to, co naprawdę chcę robić w życiu. Czas spędzony w domu pozwolił mi lepiej poznać moje dzieci, ale też zgłębiać tajniki nowych koncepcji wychowawczych i teorii pedagogicznych. Dość szybko zorientowałam się, jak bardzo ograniczony wybór mają rodzice, którzy szukają czegoś nie-plastikowego, nie-różowego, nie-grającego. Jednym słowem – czegoś innego. Tak powstał Kabum – sklep z zabawkami, który promuje niestandardowe metody wychowawcze m.in. docenianej na całym świecie Marii Montessori.

Wszystkie dzieci rodzą się nastawione na własny rozwój i na osiągnięcie niezależności - to są główne prawdy, które Maria Montessori chciała przekazać rodzicom. Pragnęła jak najdłużej zachować w dziecku wrodzony zachwyt i zainteresowanie nauką. Sposobem Marii Montessori na osiągniecie tego celu jest szanowanie indywidualnego rozwoju dziecka. Odpowiednie dla dziecka otoczenie może sprawić, że samo zainteresuje się daną pomocą edukacyjną w najbardziej optymalnym dla siebie momencie. Dlatego powinno móc po nią sięgać, kiedy akurat je to zaciekawi, a nie kiedy nauczyciel wyciągnie odpowiednią pomoc z szuflady. Mózg najszybciej i najlepiej uczy się rzeczy, które dotyczą nas bezpośrednio - w tym przypadku, kiedy zaciekawienie wypływa od dziecka, a nie od nauczyciela.

Kabum to przede wszystkim:

  • Zabawki do terapii integracji sensorycznej – służą do ćwiczenia i stymulowania zmysłów (dotyku, wzroku, równowagi, węchu) u dzieci chorych oraz u dzieci, które wymagają wsparcia w rozwoju. Większość zabawek jest sprowadzana z Wielkiej Brytanii. Są to pomoce w części niedostępne na rynku polskim. Chcieliśmy w ten sposób udostępnić chorym dzieciom i tym z potrzebami rozwojowymi zabawki, z których korzysta się przy pracy w innych krajach.
  • Zabawki drewniane – Są przeznaczone dla wszystkich dzieci. Zabawki z tego działu są sprowadzane z Niemiec oraz kupowane od polskich dystrybutorów i producentów.
  • Zabawki inspirowane metodą Marii Montessori – m.in. zabawki, wspierające samodzielność dziecka i poszerzające wiedzę m.in. matematyczną czy przyrodniczą. W naszej ofercie znajdziecie nie tylko pomoce dla przedszkolaków, ale również dla mniejszych dzieci. Dodatkowy dział pod nazwą "pomoce Montessori na zamówienie" niektóre z pomocy dostępne są od ręki (czyli ok. 14 dni roboczych) a na niektóre trzeba poczekać do ok. 2 miesięcy. Aby złożyć zamówienie uprzejmie prosimy o kontakt mailowy bądź telfoniczny

 

  • Pomoce dydaktyczne i edukacyjne, które doskonale uzupełniają pomoce Montessori. Wśród nich znajdą Państwo pomoce matematyczne, zabawki przyrodnicze czy do nauki czytania i pisania
  • Zabawki „zrób to sam” - W tym dziale znajdziecie garść inspiracji i pomysłów na to, w jaki sposób można spędzać czas z dzieckiem samodzielnie robiąc zabawki czy bawiąc się przedmiotami, które zazwyczaj nie kojarzą się z zabawą, np. wykorzystując kolorowy piasek do dekoracji florystycznych, lustra pleksi czy barwniki spożywcze.

Wiele naszych produktów oprócz dokładnego opisu, ma również dołączone filmy (zobacz video) zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Mam nadzieję, że dzięki Kabum odkryjecie, że można inaczej.

 

Działamy od 2013 i przez te lata wiele osób przyczyniło się do tego jak Kabum wygląda dzisiaj. Dziękuję moim przyjaciołom oraz wszystkim osobom, które współtworzyły i współtworzą sklep Kabum. Rok 2018 jest dla nas szczególny - powiększyła się rodzina o trzecią córeczkę a sklep zmienił zupełnie swój wyglad - mamy nadzieję, że będzie Państwu jeszcze łatwiej dokonywać u nas zakupów.

Dziękujemy instytucjom, które nam zaufały m.in:

Centrum Nauki Kopernik

Fundacja Przystanek Twórczość

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lingren

Ogród Maluchów - Żłobek Montessori w Warszawie

No bell - szkoła podstawowa, przedszkole Montessori, Konstancin

Fundacja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Fundacja Sto Pociech w Warszawie

Caritas Polska

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich

Oraz wiele innych Gmin, bibliotek, Stowarzyszeń, fundacji, które wpierają i towarzyszą dzieciom w rozwoju

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy!

Katarzyna Gan

Kabum - zabawki z pomysłem

(zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/KabumZabawki )

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl