Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybra

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Roczne dziecko powoli staje się coraz bardziej samodzielne - siedzi (czasami nawet chodzi!), rozumie już sporo słów, potrafi komunikować swoje emocje, a otaczający świat nieskończenie je interesuje. Roczne Maluchy zaczynają też przejawiać pierwsze oznaki zainteresowań. 

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać aby wspomagać jego rozwój?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Nauka przez zabawę

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla roczniaka, warto jest zwrócić uwagę na takie zabawki, które stymulują rozwój przez zabawę, i takie które rosną razem z dzieckiem. Każde dziecko rozwija się indywidualnym tempem i ważne jest aby ten rozwój aktywizować  ale nie forsować!

Różne tempo rozwoju dzieci, sprawia że nawet już na tym etapie zabawki odpowiednie dla niektórych roczniaków mogą wpadać w kategorię wiekową 9m+, czy 18m+.

Wszelkiego rodzaju sortery sprawdzą się dla tych grup wiekowych, ćwicząc przy tym koordynację ręka-oka, precyzję ruchów, często też ucząc kolorów.
Przebijanka i kulodromy uczą myślenia przyczynowo-skutkowego, zwanego też myśleniem logicznym. Bo skąd Maluszki mają wiedzieć co się dzieje z kulką gdy znika z pola widzenia, jeśli nie przez eksperymentowanie i powtarzalność!

           

 

Jakie są najlepsze zabawki dla rocznej dziewczynki i co wybrać dla rocznego chłopca?

Nauczeni doświadczeniem, w Kabum silnie wierzymy w moc edukacyjną zabawek i staramy się tak dobierać asortyment aby proponowane przez nas produkty nie rozgraniczały tych dwóch grup. 

Pierwsza układanka i układanka schodkowa pomogą Maluszkom nauczyć się rozpoznawania kształtów i kolorów, kładąc nacisk na koncentrację. Klasyczna drewniana zabawka 3 wieże uczy kształtów i wielkości, a także ćwiczy wyżej już wspomnianą koordynację ruchowo-wzrokową. 

Ciekawe propozycje na prezent dla rocznego dziecka znajdują się na naszej podstronie żłobek montessori. Metodyka Montessori zakłada aby nie przyspieszać rozwoju, a raczej wspierać go i budować takie środowisko, które umożliwi aby ten rozwój przebiegał w sposób niezakłócony. Idea ta znajduje swoje odzwierciedlenie w pomocach Montessori, które często zaskakują swoją prostotą.

Po więcej  informacji na temat edukacji Montessori zapraszamy do artykułu Wolny wybór w metodzie Montessori.

                                    

Rozwój sensoryczny rocznego dziecka

Bardzo istotna rolę w rozwoju mózgu ma sensoryka, czyli wszystko co stymuluje nasze zmysły. Im młody umysł jest lepiej stymulowany, tym więcej buduje połączeń nerwowych i tym sprawniej działa i przyswaja wiedzę.

Nasze drewniane klocki sensoryczne od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. W zestawie 16, każdy klocek jest inny, przez co pobudzają zmysł wzroku, słuchu a także dotyku. Układanie klocków jest nie lada wyzwaniem i maksymalnie mobilizuje kreatywność, orientację przestrzenną i ćwiczenie motoryki.

Fantastyczną propozycją dla rocznego dziecka są też kule sensoryczne, które przez swoje szklane obicie zapewniają stymulację wzrokową, dotykową (,a niektóre nawet i słuchową!).

Maluszki uwielbiają brać wszystko do buzi - poznają w ten sposób otaczający je świat. Nasze piłeczki sensoryczne, drewniane gryzaki i grzechotki są bezpieczne i stymulują zmysły pozwalając Maluszkom na testowanie świata właśnie buzią.


                     

Wspieranie rozwoju 

Zastanawiając się nad wyborem zabawki dla rocznego dziecka, pamiętajmy, żeby wspierała ona umiejętności poznawcze i motoryczne. 

Niezastąpiony będzie oczywiście wspólnie spędzony czas, czytanie książeczek i zachęcanie Maluszka do rozwoju społecznego - interakcji z innymi dziećmi.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl