Dlaczego drewno?

Dlaczego drewno?

Odwieczny spór między plastikiem a drewnem. Często jest tak, że wybór dziecka pada na plastikową zabawkę, a wybór rodzica na drewnianą. Naszym zdaniem trzeba spotkać się gdzieś w połowie drogi.

Plastikowe zabawki mają formę zamkniętą i odnoszą się to konkretnej sytuacji czy przedmiotu, np. postaci z kreskówki. Dzieci (jak i dorośli) lubią to, co już znają, z czym się mogą w jakiś sposób identyfikować. Ale z drugiej strony zamknięta struktura takiej zabawki bardzo ogranicza pole manewru, niewiele miejsca pozostaje na wyobraźnię (no bo ile można naciskać ten sam przycisk?).

Zabawki drewniane są z naturalnego materiału. Każda zabawka jest inna (bo przecież nie ma dwóch identycznych kawałków drewna), dzięki czemu jest wyjątkowa i dedykowana tylko temu jednemu, małemu właścicielowi.

Zabawka drewniana ma swój specyficzny zapach, wagę, dźwięk i teksturę, a nawet smak. Dodatkowo, na drewnie nie rozwijają się bakterie. Zadbajmy o otoczenie naszych dzieci i otoczmy je pięknymi przedmiotami, przecież teraz najwięcej się uczą i to właśnie teraz kształtują się ich upodobania.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl