Współpraca z innymi blogami

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Jeżeli prowadzisz bloga, konto na youtubie, prowadzisz ciekawe warsztaty lub masz inny ciekawy pomysł na współpracę - napisz do nas!

pozdrawiamy serdecznie,

zespół Kabum

Ćwiczenia praktycznego życia
Ćwiczenia praktycznego życia

Człowiek to istota społeczna a dzięki wkładowi we wspólną pracę stajemy się integralną i ważną częścią wspólnoty. Dzieci bardzo chcą uczestniczyć w pracach domowych, gdyż przynoszą im one satysfakcję i wzmacniają pewność siebie, a co najważniejsze, dają poczucie sensu i przynależności do rodziny.

czytaj całość »
Integracja Sensoryczna
Integracja Sensoryczna

Integracja sensoryczna jest to działanie naszego układu nerwowego polegające na zbieraniu, organizowaniu i interpretowaniu  różnych informacji ze świata nas otaczającego – za pośrednictwem naszych zmysłów: dotyku, węchu, smaku, wzroku, słuchu oraz (ogólnie mówiąc) ruchu.

czytaj całość »
Edukacja Domowa

Edukacja domowa

Co to jest edukacja domowa? I czy tak naprawdę każdy z rodziców nie jest edukatorem domowym?

Po co? A dlaczego? Jak tylko dzieci zacznają mówić zalewają nas pytaniami. Sztuką jest podtrzymanie tego zainteresowania, by nasze dziecko nie przestało tych pytań zadawać. Ale jaką stretegię przyjąć w dawaniu odpowiedzi? U nas w domu najczęściej staramy się odpowiedzieć pytaniem na pytanie. Tak, aby córki same doszły do satysfakcjonującej je odpowiedzi. Często wynikają z tego bardzo ciekawe dyskusje. Zdarza się też tak, że odpowiedzi na zadawane pytanie ja sama nie znam. W tych sytuacjach jestem szczera: mówię, że nie wiem. Ważne jest to, żeby pokazać dziecku, że nie chodzi o to, aby wszystko wiedzieć, lecz aby umieć samodzielnie znaleźć odpowiedź i nigdy nie przestać się dziwić.

 

czytaj całość »
Integracja Sensoryczna - zmysł dotyku
Integracja Sensoryczna - zmysł dotyku

Zmysł dotyku jest w chwili narodzin jedną z najbardziej rozwiniętych zdolności. Już zarodek w wieku pięciu i pół tygodnia po zapłodnieniu czuje dotyk wokół warg czy nosa, później ta wrażliwość na dotyk rozszerza się na całe ciało (12 tydzień). Natomiast ze względu na drogę, którą dziecko ma przebyć w czasie porodu, niewrażliwe pozostają tylko wierzch i tył główki.

czytaj całość »
Dlaczego drewno?
Dlaczego drewno?

Odwieczny spór między plastikiem a drewnem. Często jest tak, że wybór dziecka pada na plastikową zabawkę, a wybór rodzica na drewnianą. Naszym zdaniem trzeba spotkać się gdzieś w połowie drogi.

czytaj całość »
Nowość w Kabum! - zabawki drewniane Goki
Nowość w Kabum! - zabawki drewniane Goki

Dzieci uczą się przez zabawę, ćwicząc swoje zdolności intelektualne, manualne i społeczne. Nie ma lepszej zabawki, która angażowałaby dziecko na tylu różnych poziomach, niż tradycyjna zabawka drewniana. Zabawki i otoczenie dziecka są niezmiernie ważne już od samego początku jego życia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium