Gra Karciana Pamięciowa MINKI

Dostępność: brak towaru
Cena: 53,00 zł 53.00
ilość szt.
Zyskujesz 53 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Zadaniem każdego z graczy jest wylosowanie jednej z 72 kart i jak najdokładniejsze odtworzenie pokazanej na karcie miny. Zawodnik, któremu uda się najwierniej odegrać wylosowaną minę, zdobywa punkt. Grę wygrywa osoba z największą liczbą punktów. 

W grę karcianą pamięciową MINKI można grać z podziałem na drużyny.

Zestaw składa się z 72 kart w tym: 18 dużych, 18 małych kart w kolorze czerwonym oraz 18 dużych i 18 małych kart w kolorze zielonym.

Wymiary opakowania: 15,5 x 11,7 x 2,8cm

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6. roku życia

 

Zasady gry dla 4 graczy:

Rozgrywka jest prowadzona w dwóch drużynach po dwóch graczy.

Gra składa się z dwóch etapów. Na początku gry, każda z drużyn wyznacza gracza A i gracza B.

Gracz A naśladuje wylosowane miny a gracz B próbuje je odgadnąć. 

Drużyna 1 bierze czerwone karty, a drużyna druga zielone; gracze A biorą duże karty, gracze B mniejsze. Bracz B bierze od partnera 6 kart, nie patrząc na nie. Gracz A odkłada 12 kart, które mu pozostały i bierze te, które wylosował jego kolega z drużyny. Następnie gracze A zapamiętują obrazki przedstawione na kartach. Ten uczestnik, który jako pierwszy uzna, że zapamiętał wszystkie karty, krzyczy "STOP!". Wtedy oboje muszą położyć karty przed sobą obrazkami w dół. Gracz B bierze swoje 18 kart i na ich podstawie próbuje rozpoznać grymasy naśladowane przez partnera. Jeśli gracz B uważa, że rozpoznał minę na jednej ze swoich kart, to wtedy kładzie ją przed sobą obrazkiem w dół. Tura kończy się gdy jeden z gracz B położy przed sobą 6 kart. Następnie gracze odwracają swoje karty. Gracz A porównuje swoje karty z kartami gracza B. Za każdym razem gdy dwie karty posiadają identyczne obrazki, oznacza to, że mina została prawidłowo odgadnięta. W takim wypadku drużyna zatrzymuje małą kartę ze zgadzającej się pary kart. Jest ona warta 1 punkt.

Teraz zaczyna się drugi etap gry. Gracze zbierają wszystkie pozostałe karty (duże karty, które zostały odgadnięte nie biorą udziału w dalszej grze). Role się odwracają i gracze B zamieniają się rolami z graczami A. Po zakończeniu obu etapów, drużyny podliczają zdobyte punkty (małe karty). Drużyna, która ma ich najwięcej - wygrywa.

Zasady gry dla 3 lub 5 graczy:

W tych dwóch przypadkach, jeden z uczestników prezentuje przed innymi 7 różnych min, które wybrał z dużych kart. Nie musi ich zapamiętywać (może zerkać na karty). Pozostali gracze (2 lub 4) rozkładają przed sobą zestaw 18 małych kart obrazkami do góry. Po każdej zaprezentowanej minie, gracze muszą jak najszybciej rozpoznać kartę, która ją przedstawia. Gracz, który jako pierwszy rozpozna, znajdzie i wskaże prawidłową kartę - zatrzymuje ją. Karta jest warta 1 punkt. Musisz być naprawdę szybki! Wskazaną kartę należy od razu porównać z dużą kartą prezentującego. Jeśli gracz się pomylił i wskazał złą kartę, opuszcza następną kolejkę. Pod koniec, gracze liczą ile punktów (kart) zdobyli. Wygrywa ten, który zdobył ich najwięcej.

 

 

Dane techniczne

wiek 6-8
zainteresowania emocje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium