
Kategorie
zainteresowania
Dostępność
Cena
Nowość
Promocja
Już dawno potwierdzono, że to właśnie nauka poprzez zabawę pozwala na wzmożony rozwój najmłodszych. To dlatego warto podsuwać im zabawki matematyczne dla dzieci, które wymagają od nich pełnego zaangażowania.

"Bardzo głodna gąsienica" autorstwa Erica Carla to kultowa książka czytana już przez kolejne pokolenia. Skrzynka do sortowania to zabawka z oryginalnymi ilustracjami. Do skrzynki wstawiamy wybraną listę w obrazkami i dziecko ma za zadanie włożyć klocek z odpowiednią ilustracją. Maluch uczy się sortowania, kojarzenia, kolorów, kształtów a wszystko na podstawie książki, dzięki czemu zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna.
wielkość skrzynki: 20 x 10 x 4 cm; Wielkość klocka z obrazkiem: 3 x 0.5 x 3 cm

Doskonała zabawka do matematyki, orientacji przestrzennej i myślenia trójwymiarowego.

Puzzle 5 kształtów
Puzzle 5 kształtów pomoże Twojemu dziecku w poznaniu pięciu podstawowych kształtów. Intensywne kolory pięciu figur: koło, kwadrat, owal, trójkąt i prostokąt zachęcą dziecko do zabawy i nauki. Zabawka pomocna w ćwiczeniu małej motoryki oraz poznawaniu kształtów i kolorów. Puzzle wykonane są z drewna i posiadają okrągłe, wygodne dla małej rączki uchwyty.
Wymiary planszy: 45 x 9 x 1,5 cm
Wiek: 12m +

Tetris przestrzenny to doskonała zabawka do nauki orientacji przestrzennej i myślenia trójwymiarowego. Zestaw składa się z 18 klocków w 6 różnych kształtach. Na drewnianej podstawce układamy różne kształty odwzorowując je z kart dołączonych do zestawu lub wymślone przez dziecko figury, Kwadrat na całej podstawce można ułożyć na kilka sposobów, a więc do dzieła!
Zawartość opakowania;
-drewniana podstawka o wymiarach 19 cm x 19 cm
- 18 drewnianych kolorowych klocków
- karty do odwzorowywania
Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku zycia.

Bryły w jednolitym kolorze niebieskim są pomocą Montessori i pierwszą lekcją geometrii przestrzennej. Pomagają kształtować zmysł stereognostyczny, tj. tworzenie pojęcia rzeczy, wyobrażenia o niej czy też mentalnego obrazu za pomocą dotyku.

Prosta w formie układanka dla malucha to wszytko czego potrzebuje dziecko do nauki pierwszych kształtów i kolorów.
Na drewnianej podstawie umieszczono dziewięć otworów o różnych kształtach. Dziecko musi dopasować klocek do odpowiedniego otworu.

Naturalny Sorter kształtów - Skrzyneczka
Naturaly sorter kształtów to propozycja dla najmłodszych dzieci. Sorter zawiera 5 kształtów, które trzeba dopasować do odpowiednich otworków w pudełku. Trójkąt, koło, kwadrat, półokrąg i gwiazdka. Zabawka zbudowana jest z drewna ,które nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Naturalny zapach i ciemniejszy odcień niektórych elementów powstał dzięki obróbce termicznej w podwyższonej temperaturze.
- dziecko uczy się rozpoznawać kształty
- ćwiczenie koordynacji oko - ręka
- trening manualny dla małych rączek
W skład zestawu wchodzi skrzyneczka i 5 klocków.
Wymiary: 16cm x 16cm x 10cm
Wiek; 18 miesięcy plus

Starannie wykonane puzzle Montessori w 3 różnych kształtach, w trzech podstawowych kolorach.

Zestaw składa się z 24 plastikowych elementów - 12 różnych kształtów: sześciokąt, pięciokąt, gwadrat, koło, gwiazda, romb, trójkąt, ośmiokąt, owal, półkole i 12 odpowiednich ramek.

Tęczowe puzzle - sorter
Układanka składa się z 7 puzzli w różnych kolorach, a każdy element ma wyjmowany ksztalt. Kształty umieszczone w puzzlach to: koło, półkole, pięciobok, gwiazdka, kwadrat ,serduszko i trójkąt. Po skończonej zabawie dziecko może samo ułożyć puzzle na drewnianym stojaku.
Podczas zabawy dziecko ćwiczy:
koordynację oko - ręka
zdolności manualne
rozpoznawanie kolorów
rozpoznawanie kształtów
sprzątanie po zabawie
Wymiary: 12,5cm x 10 cm x 4,5 cm
Wiek: 3 +
Pomoce matematyczne dla dzieci w sklepie Kabum
Zabawki matematyczne, czyli takie, z których pomocą ćwiczymy sortowanie, klasyfikację i logiczne myślenie są doskonałym wstępem do nauki matematyki. Pomoce matematyczne takie jak liczmany w różnych kształtach mogą dodatkowo służyć ciekawym zajęciom na ćwiczenie zmysłu dotyku.
„Jeżeli prezentujemy matematykę dzieciom poniżej trzeciego roku życia poprzez konkret, czyli liczebności jakichś obiektów (kropek, kwiatków, guzików, samochodzików itp.), z pominięciem symboli, jakimi są cyfry, mózg interpretuje ją jako język. Analogia jest w tym przypadku bardzo daleko posunięta. Każdy język posiada słowa, których odpowiednikiem są w tym przypadku liczebności. Posiada też gramatykę, czyli zbiór zasad, które sprawiają, że wypowiedzi zyskują sens. Odpowiednikiem tego w matematyce są reguły rządzące dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, potęgowaniem, a nawet całkowaniem”.
źródło: Jak kreatywnie wpierać rozwój dziecka, Natalia Minge, Krzysztof Minge
Sprawdź też pomoce do nauki geometrii dostępne w naszej ofercie.