
Kategorie
zainteresowania
Dostępność
Cena
-
od
do
Promocja
Już dawno potwierdzono, że to właśnie nauka poprzez zabawę pozwala na wzmożony rozwój najmłodszych. To dlatego warto podsuwać im zabawki matematyczne dla dzieci, które wymagają od nich pełnego zaangażowania.

Piszę i zmazuję nauka przez zabawę. Pomagają w przygotowaniu dziecka
do pisania cyferek i rozwiązywania prostych zadań.

Układanka „Liczę i dodaję” składa się z 48 puzzli, z których można ułożyć 16 kompletów. Na każdy z nich składa się duży puzzel z obrazkiem dwóch rodzajów owoców oraz dwa mniejsze z cyframi i owocami, które odpowiadają liczbie owoców z dużego puzzla. W środku pudełka znajduje się instrukcja z opisem dwóch gier.
Zestaw można również wykorzystać jako układankę podczas zabawy z jednym dzieckiem.

Gra wymaga dużej koncentracji i logicznego myślenia, przeznaczona dla miłośników cyfr. Wymiary tablicy 18 x 18 x 2 cm. Cyfry od 1 do 9 nie mogą się powtarzać w żadnym z rzędów, kolumn i kwadratów - oto wyzwanie!

Ramka drewniana, wypełniona 81 kostkami z drewna. Na każdej kostce znajduje się zadanie matematyczne które trzeba rozwiązać, a także prawidłowy wynik mnożenia. Cztery pozostałe strony kostki są nieopisane i można je wykorzystać do nowych działań matematycznych. Za pomocą tej zabawy ćwiczymy tabliczkę mnożenia. Rozmiar ramki 17cmx17cmx2cm.

Ułamki- gra edukacyjna
Gra edukacyjna ułamki to nauka matematyki poprzez zabawę. Dzięki tej grze Twoje dziecko zobaczy, że nauka ułamków może być łatwiejsza niż się wydaje.
Na drewnianej tablicy układamy kolorowe klocki-ułamki. Każdy kolor to inny ułamek i podzielony jest na tyle części jaki przedstawia ułamek. W skład gry wchodzi plansza - tablica drewniana z rowkami oraz 39 klocków - ułamków.
Gra wykonana z wysokiej jakości drewna.
Wymiary tablicy 17,5 cm x 17,5 cm
Wiek: 6 +

Drewniana tabliczka z rzędami kolorowych klocków o różnej wielkości. Wielkości klocków odpowiadają wskazanym na nich wartościom ułamków. Celem zabawy jest zilustrowanie działań na ułamkach.

Ułamki koła to świetny sposób na naukę kształtów, kolorów i wprowadzenie pojęcia ułamków.

49 kolorowych drewnianych kostek - sześcianów o boku ok. 1,5 cm. Doskonałe do liczenia, segregowania.

Drewniany zestaw dziesiętny zawiera:
1 kostkę "1000", 10 kwadratów "100", dziecięć pręcików "10" oraz 100 małych sześcianów "jednostek".
Pomoc Montessori do użytku pod nadzorem osoby dorosłej.

Liczmany w 6 różnych kolorach, w kształtach 6 różnych pojazdów: helikopter, samolocik, statek, samochód (dwa rodzaje), lokomotywa. Długość jednego elementu: ok 4 cm. 36 sztuk w zestawie.

Zestaw 10 dzikich zwierząt: niedźwiedź, wielbłąd, słoń, żyrafa, goryl, hipopotam, kangur, lew, nosorożec i tygrys w 6 kolorach (czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, fioletowym i pomarańczowym).

pomoc edukacyjna do nauki matematyki

Smakowite owoce w 6 kształtach i kolorach: banany, truskawki, pomarańcze, jabłka, jagody i winogrona.

liczmany pomoc edukacyjna do liczenia i sortowania

Przezroczysta, kolorowa klepsydra, w której drobinki zamiast opadać w dół unoszą się do góry! W fascynujący sposób pokazuje upływ czasu. Wycisza i uczy koncentracji

Zestaw małych klepsydr plastikowych z piaskiem do odmierzania: 30 sekund, 1 minuty, 3 minut, 5 minut i 10 minut. Każda w innym kolorze.

Drewniane pudełeczko a w pudełeczku.... skarby! Czyli jak w mig zrozumieć na ile spoobów można przedstawić liczbę 10.

Kwestia pieniędzy to poważna sprawa. Kiedy zacząć wtajemniczać maluchy? Jak nauczyć ich gospodarności?

Zegarkowe lotto” to gra edukacyjna, dzięki której w prosty sposób Twoje dziecko zdobędzie trudną umiejętność posługiwania się zegarem
Pomoce matematyczne dla dzieci w sklepie Kabum
Zabawki matematyczne, czyli takie, z których pomocą ćwiczymy sortowanie, klasyfikację i logiczne myślenie są doskonałym wstępem do nauki matematyki. Pomoce matematyczne takie jak liczmany w różnych kształtach mogą dodatkowo służyć ciekawym zajęciom na ćwiczenie zmysłu dotyku.
„Jeżeli prezentujemy matematykę dzieciom poniżej trzeciego roku życia poprzez konkret, czyli liczebności jakichś obiektów (kropek, kwiatków, guzików, samochodzików itp.), z pominięciem symboli, jakimi są cyfry, mózg interpretuje ją jako język. Analogia jest w tym przypadku bardzo daleko posunięta. Każdy język posiada słowa, których odpowiednikiem są w tym przypadku liczebności. Posiada też gramatykę, czyli zbiór zasad, które sprawiają, że wypowiedzi zyskują sens. Odpowiednikiem tego w matematyce są reguły rządzące dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, potęgowaniem, a nawet całkowaniem”.
źródło: Jak kreatywnie wpierać rozwój dziecka, Natalia Minge, Krzysztof Minge
Sprawdź też pomoce do nauki geometrii dostępne w naszej ofercie.