
wiek
zainteresowania
Dostępność
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Już dawno potwierdzono, że to właśnie nauka poprzez zabawę pozwala na wzmożony rozwój najmłodszych. To dlatego warto podsuwać im zabawki matematyczne dla dzieci, które wymagają od nich pełnego zaangażowania.

Drewniana układanka dla małych pasjonatów wsi i piratów. W skład zestawu wchodzi dwustronna podstawka, której zielona strona służy do układania obrazków krajobrazu wiejskiego, a gdy odwrócimy podstawkę na niebieską stronę stajemy się uczestnikami pirackiej przygody. W pudełku znajduje się 20 drewnianych obrazków oraz dwustronna podstawka.
- dwustronna podstawka
- piraci: statek, palma, wieloryb, papuga, mapa, latarnia morska, ośmiornica, krab, skrzynia skarbów, armata
- wieś: rolniczka, stodoła, krowa, koń, traktor, kaczka, kogut, jabłonka, kwiatki, płotek
- 5 kart do odwzorowywania
Zabawka zachęca do tworzenia i opowiadania historyjek, dzięki czemu wspiera rozwój logopedyczny.
Doskonale nadaje się również do pomocy nauki matemaycznej - przestrzennej; dzieci uczą się nazywać położenie elementów względem siebie (obok, za, przed).
Wymiary podstawy: 23 x 11 cm
Wielkość obrazków: 4 -9 cm
Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku 18m+
Pomoce matematyczne dla dzieci w sklepie Kabum
Zabawki matematyczne, czyli takie, z których pomocą ćwiczymy sortowanie, klasyfikację i logiczne myślenie są doskonałym wstępem do nauki matematyki. Pomoce matematyczne takie jak liczmany w różnych kształtach mogą dodatkowo służyć ciekawym zajęciom na ćwiczenie zmysłu dotyku.
„Jeżeli prezentujemy matematykę dzieciom poniżej trzeciego roku życia poprzez konkret, czyli liczebności jakichś obiektów (kropek, kwiatków, guzików, samochodzików itp.), z pominięciem symboli, jakimi są cyfry, mózg interpretuje ją jako język. Analogia jest w tym przypadku bardzo daleko posunięta. Każdy język posiada słowa, których odpowiednikiem są w tym przypadku liczebności. Posiada też gramatykę, czyli zbiór zasad, które sprawiają, że wypowiedzi zyskują sens. Odpowiednikiem tego w matematyce są reguły rządzące dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, potęgowaniem, a nawet całkowaniem”.
źródło: Jak kreatywnie wpierać rozwój dziecka, Natalia Minge, Krzysztof Minge
Sprawdź też pomoce do nauki geometrii dostępne w naszej ofercie.